Ny medarbetare – Välkommen Tom!

Vi är glada att kunna välkomna Tom Teneberg till oss på Arqly, där han tar rollen som Chef för Dalarna och utgår från vårt kontor i Borlänge!

Tom är utbildad byggnadsingenjör och civilekonom med en gedigen bakgrund inom industrin. Han har lett en mängd olika verksamheter och byggprojekt, inklusive brobyggen, reparationer, industribyggnader och färdiga maskinsystem. Hans breda erfarenhet inom entreprenadjuridik och hans omfattande arbete med kund- och marknadsbearbetning samt offentliga upphandlingar gör honom till en värdefull tillgång för vårt team.

Tom är en lugn och lättsam person med stort engagemang som brinner för att nå uppsatta mål. Vi ser mycket fram emot att få honom som en del av vårt starka team i Dalarna och att tillsammans fortsätta erbjuda våra kunder tjänster av högsta kvalitet.


BYA, BTA och BRA

När man ska mäta en byggnads area finns det många olika typer av areaberäkningar att förhålla sig till. De kan användas vid bland annat projektering,

Läs mer