Möt oss i Almedalen!

I år finns vi på plats i Almedalen tillsammans med ED Gruppen. Hör av dig om vill veta mer om hur vi arbetar eller om du vill diskutera konsultbranschen! 

Vår VD Fredrich Strand är på plats. Han har lång erfarenhet som ledare och har arbetat i byggbranschen i mer än 30 år. Det med roller inom projektledning, entreprenadjuridik, projekteringsledning samt byggledning. Fredrich är väl bevandrad med kontrakt innehållande partneringupplägg, incitament samt construction management.   

Arqly är ett nationellt konsultbolag som i dagsläget består av ett 60-tal konsulter som jobbar för att våra kunders visioner ska bli till verklighet. Arqly tar din vision från första skiss till nyckelfärdigt projekt. Arqly gestaltar, leder och ser till att det håller. I små och stora projekt. Längs hela vägen eller vid utvalda etapper.

Oavsett var du finns, kan vi hjälpa dig att förverkliga din idé. Våra kontor och medarbetare finns i Norrköping, Linköping, Nyköping, Stockholm, Ludvika, Borlänge, Örebro och Västervik, men vi stannar inte där. Vi finns där du behöver oss. Vi vill fortsätta växa tillsammans med våra kunder på nya orter. Vårt avtryck hittar du i hela landet. Såväl som växande industrier som i nytänkande stadskvarter, lummiga parker och inspirerande rum.

Hör av dig till Fredrich Strand om du vill ses där! 

Utbyggnad Vickelbygården

Vi på Arqly har fått i uppdrag att utreda en utbyggnation av Vickelbygården, ett särskilt boende (äldreboende) i Skärblacka, Norrköping. Johan Jennergren hos oss har

Läs mer

Ny chef i Nyköping!

Nu är det klart vem som träder in i rollen som Chef för Bygg-och projektledning i Nyköping. Vi är glada att meddela att vår kollega

Läs mer

Platsbesök på Kolgården

Vi gjorde ett platsbesök på Kolgården, Brokikaregatan 52 och Kronomagasinsgatan 49, där vi på Arqly har tagit fram bygghandlingar för arkitektur. Inre hamnen är ett

Läs mer